Ceny złota poniżej psychologicznej bariery Może być jeszcze taniej

Wchwili pisania tego artykułu pozytywnie oceniamy wzrost ceny złota w najbliższej przyszłości i nie oczekujemy spadku cen metalu szlachetnego. Zazwyczaj traderzy wiążą analizę fundamentalną z rynkiem papierów wartościowych, a nie z ceną złota. Przeanalizujmy pięć parametrów makroekonomicznych, które mogą wpłynąć na wartość złota. Analitycy oczekują, że produkcja będzie rosnąć do 2023 roku, biorąc pod uwagę, że ceny rynkowe znacznie przekraczają wydatki na produkcję. Brak jasności co do zakończenia spadku gospodarczego i wyższe tempo inflacji mogą doprowadzić do wzrostu cen złota. Bardzo sprzyjającą sytuację dla cen złota – w otoczeniu realnie ujemnych stóp procentowych złoto jest doskonałym aktywem dla osób szukających bezpiecznej lokaty kapitału.

cena złota prognoza

Notowania złota zachowują się dość spokojnie i zyskują we wtorek rano w oczekiwaniu na środową decyzję FOMC/Fed dotyczącą wysokości stopy procentowej. Za uncję odzyskując część strat z poniedziałkowej sesji. Jeszcze w marcu tego roku na fali niepokoi związanych z inwazją Rosji na Ukrainę obserwowaliśmy gwałtowny rajd cen złota do nawet okolic 2070 dol. Za uncję, ale tamta zwyżka jest już przeszłością, a notowania kruszcu opadły względem tamtych poziomów o 17%. Inwestorzy przygotowują się na poznanie rezultatu…

Złoto za 5000 USD za uncję?

Odczyt poniżej 100 sugeruje, że nastroje są niedźwiedzie, podczas gdy wynik powyżej tego poziomu jest świadectwem dominacji optymistów. Lipcowe zwroty na rynku złota oraz srebra przekładają się na zatrzymanie wzrostu Gold / Silver Ratio. Biorąc pod uwagę długoterminowe perspektywy tego wskaźnika, tworzy to nie tylko okazję do doważenia srebra względem złota, ale i podpowiada coś wartościowego w zakresie oczekiwań zmian nominalnych cen samych metali.

cena złota prognoza

Zawiodła także platyna, która została przeceniona o 10,5%. Generalnierynki metali szlachetnych były w zasadzie jedynym segmentem rynku finansowego, którego nie objęła „hossa wszystkiego” . Jeśli chodzi o złoto, Puppendahl przewiduje ogromne przyspieszenie cen do 2023 r., Następnie pewną korektę i ostateczny punkt kulminacyjny około 2025 r. Stoi również na stanowisku, że nie jest przesadą przewidywanie, że złoto dotknie i może przekroczyć 1900 USD w tym lub w przyszłym roku. W każdej innej walucie złoto jest już na nowych szczytach.

Rynki zagraniczne

Inwestorzy, którzy postrzegali złoto jako bezpieczną przystań, są zaskoczeni. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej. Fundamenty ewoluują w kierunku mniej napiętej relacji podaż/popyt; Pomimo perspektyw chłodniejszej pogody kontrakty terminowe na gaz skoczyły o około 8% w ciągu ostatnich dwóch… Pozostaje w trendzie spadkowym z powodu tych samych czynników makroekonomicznych, takich jak umiarkowane umocnienie dolara i wzrost rentowności. Goldman Sachs to amerykański bank inwestycyjny i zarazem jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie. Premier Włoch i były szef Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi, a także wielu innych ekonomistów i polityków, którzy pełnili bądź pełnią najważniejsze funkcje w światowej gospodarce.

Czy cena złota spadnie 2022?

Jednak mimo wytrzymałości złota, eksperci jest z UBS wciąż oczekują na spadek ceny AUX do $1650-1700 za uncję w okresie od lipca do grudnia 2022 roku w wyniku spadku inflacji i rozprzestrzeniania się wariantu koronawirusa o nazwie Omikron.

Zdaniem analityków Incrementum, bardzo mocno potanieją wszystkie aktywa, szczególnie te ryzykowne. Wysokie koszty utraconych korzyści, z uwagi na dynamiczne wzrosty na rynku akcji. Wyniki za I półrocze okazały się znacznie lepsze od zanotowanych rok temu. W efekcie inwestorzy coraz chętniej kupują akcje spółki. Jest czwartym tegorocznym debiutantem na głównym parkiecie.

Bitcoin formuje dno cenowe. „Niesamowity” sygnał kupna na BTC/USD

Poza tym na wartość kruszcu wpływa prawo podaży i popytu. Szczególnie w czasach kryzysu, ponieważ właśnie wtedy kupcy najbardziej napędzają rynek złota, jako że uchodzi ono za bezpieczną inwestycję (więcej o inwestowaniu przeczytasz tu). Dlatego złote sztabki i monety mają różne ceny — zależą one od czystości i wagi metalu szlachetnego. Cena jest określana w dolarach amerykańskich i odnosi się do uncji. To międzynarodowa ustandaryzowana jednostka, która dotyczy 31,1 gram kruszcu o czystości 999,9 promila. Jednym z największych źródeł niepewności jest to, czy starzejące się społeczeństwa okażą się inflacyjne czy deflacyjne, co może mieć znaczenie dla stóp procentowych i klimatu inwestycyjnego.

Obliczany przez giełdę ICE indeks amerykańskiej waluty wzrósł od początku roku o prawie 7 proc., a w maju chwilowo znajdował się najwyżej od 20 lat. Banki centralne te pieniądze szybko drukują w ramach nielimitowanych programów skupu długoterminowych obligacji skarbowych. Cena metalu osiągnęła rekordowy poziom również w wielu innych walutach, ponieważ inwestorzy na całym świecie zaczęli przewidywać rosnącą w wyniku globalnej pandemii inflację i ponowne otwarcie gospodarek. Tymczasem za zaostrzanie polityki biorą się nie tylko decydenci w USA. Podwyżki w strefie euro jeszcze w tym roku nie wyklucza szefowa EBC Christine Lagarde, choć do niedawna wydawało się to scenariuszem science fiction. Bank Anglii zdecydował o już drugiej podwyżce w cyklu.

Stopy procentowe

Do 2,9 proc., dodając, że dla wielu krajów recesja będzie trudna do uniknięcia. W dłuższej perspektywie będzie to korzystne dla złota, ponieważ w takim środowisku prawdopodobnie zacznie ono pełnić rolę magazynu traderprof opinie wartości. Od początku 2022 roku złoto wzrosło mniej więcej o 5,2%, osiągając sprawie maksimum z lipca 2020 r. Główną przyczyną jest to, że inwestorzy aktywnie inwestują w aktywa azyle i zabezpieczają ryzyko.

Jednak popyt w głównych krajach, konsumentach złota – Indiach i Chinach – w tym roku nie był na wymaganym poziomie. Ludzie sprzedawali swoje oszczędności w złocie lub zostawiali je, kiedy metal szlachetny rósł do rekordowego poziomu w miejscowej walucie. Wysoka wartość i wstrząsy gospodarcze, spowodowane pandemią, poderwały popyt konsumentów.

Łącznie od początku tego roku złoto potaniało o 2,3%, a od szczytów z marca na 2070 dol. Przyczyną czwartkowej przeceny metalu szlachetnego jest pewien zwrot w globalnym sentymencie… Notowania złota rozpoczęły blackrock aktywa bieżący tydzień spokojnie, jednak już od środy cena tego kruszcu dynamicznie rośnie. Ten scenariusz nie jest dużym zaskoczeniem, bowiem ostatnie dni na rynku złota kręciły się wokół środowej decyzji Fed ws.

Jak zabezpieczyć się przed inflacją?

Inwestowanie w akcje i ETF-y sposobem na inflację Innym „naturalnym” sposobem na ochronę przed inflacją jest inwestowanie w akcje. Jest to sposób bardziej ryzykowny od trzymania pieniędzy na lokacie, lecz potencjalnie przynieść może dużo większy zysk.

Jako przykład poniżej pokazano, że w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci Chiny i Indie stały się głównymi kupującymi złoto w celu inwestowania i tworzenia rezerw oraz zapewniły dodatkowy bodziec wzrostu cen. Wszelkie konflikty wojenne to najbardziej znaczące źródło braku jasności dla inwestorów. Złoto najlepiej wykorzystać jako bezpieczną inwestycję w czasach, kiedy inwestorzy krypto forex są wystraszeni, a konflikty regionalne całkowicie mogą wywołać takie warunki na rynku. Związane one są również z innymi czynnikami, które prowadzą do wzrostu cen – zbyt duże wydatki i podaż pieniądza, brak stabilizacji politycznej i tracenie na wartości waluty. Б) W okresach wzrostu gospodarczego i giełdy złoto powinno “konkurować” o dochodowość i uwagę inwestorów.

Ceny złota w 2022 roku – co znaczą dla inwestorów?

Powodem tego był spadek wartości złotówki do dolara. Drugim powodem spadku cen w ubiegłym roku mogłabyś potrzeba „odreagowania” wzrostów z dwóch lat poprzednich. W 2019 r dolarowe notowania złota wzrosły w ciągu roku o 18,9 %, natomiast w 2020 r.

Nikt już nie ma wątpliwości, że Rezerwa Federalna na kolejnych posiedzeniach będzie agresywnie podnosić stopy procentowe w celu zdecydowanego zwalczania rosnących cen. W roku 2020 ceny złota wzrosły i to bardzo, to jednak jest nic w porównaniu do nadchodzących prognoz. W dolarach amerykańskich wzrost ceny złota szacuje się na poziomie 24,6%, a w euro wzrost ten jest nieco mniejszy, ale i tak znaczący i wynosił 14,3%.

Przeczytaj rekomendacje ekspertów i z sukcesem pomnażaj swój kapitał. W 2019 roku nikt nawet nie myślał o tym, że możliwy jest taki scenariusz jaki pokazał światu rok 2020, pandemia i wszystkie jej konsekwencje. Złoto od zawsze uznawane było za bezpieczną inwestycję. Niepewne czasy sprzyjają zwiększonemu zainteresowaniu tradycyjnej, ale pewnej inwestycji. Historia wielokrotnie już nam pokazała, że niezależnie od prognoz – inwestycja w złoto zawsze się opłaca.

Jednak jest kilka powodów, aby przynajmniej część kapitału ulokować w srebrze. Jednym z nich jest fakt, że aktualnie metal ten jest niedowartościowany. Jeśli chcesz w łatwy sposób zarabiać na zmianach cen złota, wypróbuj Capital.com i handluj wygodnie w zaciszu własnego domu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *